Aktiviteler

HİZMETLER

Değerli Misafirimiz, Periler Diyarı, Dünya Güzeli Kapadokya’yı keşfetmek için birçok seçeneğiniz var. Bir Peri Masalı’nın Kahramanı olmanız, Kapadokya’yı tam anlamıyla yaşamanız, unutulmaz anılar biriktirmeniz ve Kapadokya’nın büyüsüne kapılmanız için Size sunulan Tur ve Aktivitelere katılmanızı bekliyoruz. Özel istekleriniz dahilinde Sizin için farklı organizasyon planları geliştirip kusursuz bir deneyim yaşatacağımızdan emin olabilirsiniz.

KAPADOKYA BALON TURU

Milyonlarca yıl önce oluşan Peri Bacalarını, doğa harikası vadilerini ve doğal güzellikleriyle Kapadokya’yı yüzlerce metre yükseklikten keşfetmeye, hayran olmaya, rüya aleminde kaybolamaya hazırlanın.

Hava şartları elverişli olduğu sürece hemen her gün sabahın erken saatlerinde yüze yakın sıcak hava balonu gökyüzüne asılmış nazar boncukları gibi Kapadokya semalarında Sizinle yükselecek. Ayaklarınızın yerden kesilmesiyle birlikte rüzgârın kendi belirlediği rotayla özgürlüğe, mutluluğa ve huzura uçan kuşlar gibi güneşin doğuşunu gökyüzünde karşılayan Şanslı Kahramanlarsınız.

KAPADOKYA BÖLGE TURU

Kapadokya’daki her anınızı dolu yaşamanız ve özel hissetmeniz için Sizlere gerçek Kapadokya deneyimi yaşatmak isteyen Ürgüp Cave Konak isteğinize göre başlayan ve isteğinize göre biten esnek saat uygulaması ile Kapadokya Bölge Turlarında fark yaratıyor. Size özel VIG® araçla başlayan Kapadokya Bölge Turunda belirlenen rota ve güzergâhlarda muhteşem doğa ve zengin tarihle buluşmanız için çabalıyoruz.

Vadilerinde, peri bacalarında, kiliselerinde, yeraltı şehirlerinde, açık hava müzelerinde, tarihi köylerinde, sokaklarında, el sanatları atölyelerinde kısacası her bir karışında farklı ve saklı güzellikler bulunduran büyüleyici Kapadokya; eşsiz bir kültür, muhteşem doğa ve dini değerler sunan dünyadaki en önemli ve özel bir hazinedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya’da Hitit, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’nın izlerini sürün ve geçmişin sırlarına tanık olun.

Roma İmparatorluğunun Kudüs’ü işgali ile başlayan göç akımında Anadolu topraklarında Kapadokya’ya sığınan Hristiyanların genellikle vadi içlerinde gizli ibadet arayışları ve inanç uğruna kayaları sabırla oyarak birer kilise, şapel, manastır ve sığınak evleri olarak inşa ettikleri yerler; bozulmayan muhteşem süslemeleri ve freskleri ile Sizi zaman yolculuğuna çıkaracak. İki bin civarı kiliseye ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın önemli Açık Hava Müzelerini, akla hayale sığmayan yeraltı şehirlerini, vadilerini, çanak-çömlek ve seramik atölyelerini ve çok daha fazlasını Size anlatmak ve tanıtmak için tüm detayları Sizinle paylaşmayı bekleyen personelimizden her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

KAPADOKYA AT TURU

Hayallere sığmayan, kelimelerin anlatmakta zorlandığı, muhteşem doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan peri bacalarını At üzerinde keşfetmeye hazırlanın. Ortahisar, Göreme yada Avanos’ta bulunan at çiftliklerinde başlayan binicilik turları unutulmaz anılar biriktirmeniz için bir fırsat olabilir. At çiftliklerinde kısa bir eğitim sonrası rahatlıkla vadi içlerinde at biniciliği yapacak deneyimle artık korkusuzca özgürlüğe, huzura, mutluluğa ve eşsiz doğaya dörtnala koşabilirsiniz.

KAPADOKYA ATV TURU

Biraz adrenalin ve aksiyon yaşamak hem de Peri Bacalarının ve vadilerin içinde eğlenceli olmaz mı? Dik yamaçlar ve dar vadi aralarında Peri Bacalarının mutluluğunuza tanık olduğu bir film sahnesinde başrol olduğunuzu hayal edin! Eğlence ve keyifle yaşadığınız duygunun aslında hayal değil gerçek olduğunu kullandığınız ATV araçlarla vadi içinde ıslandığınızda, çamura bulaştığınızda yada kum bulutuna girdiğinizde anlamak bambaşka bir deneyim olacak. Kızılvadi, Meskendir, Güllüdere, Aşk Vadisi, Devrent Vadisi ve daha birçok görülmeye değer vadiler her biri başka güzelliklerle Sizi aşık etmek için bekliyor olacaklar.

 

 

 

KAPADOKYA YÜRÜYÜŞ TURU

Size ait özel bir rota özgürce! Keşfetmenin gerçek anlamda Sizinle bütünleşeceği geniş zamanların hızlıca tükeneceği bambaşka bir deneyim. Vadi içlerinde eşsiz Peri Bacalarını, gizli kalmış bilinmeyen kiliseleri ve el değmemiş vadileri, dünyada başka örneği olmayan güvercin yuvalarını ve çok daha fazlasını yürürken bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Her vadinin kendine özgü dokusunda kaybolmak için; Üzengi Vadisi, Balkan Deresi, Kızıl Vadi, Üçgüzeller, Meskendir Vadisi, Güllüdere, Zelve, Paşabağ, Aşk Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Gomeda Vadisi, Soğanlı Vadisi, Ihlara Vadisi ve daha birçok güzergâh… Daha fazlası için Ürgüp Cave Konak Personeli Sizi bilgilendirmek için bekliyor olacak.

TÜRK GECESİ - FOLKLORİK DANS GÖSTERİSİ

Anadolu’nun zengin kültür hazinesine farklı bir bakış açısı. Yöresel dansların sergilendiği Türk Gecesi organizasyonlarında otantik bir mekanda; Zeybek, Horon, Halay, Kafkas dansları, Oryantal dans gösterisi ve diğer dans gösterilerini yemeğinizi yerken keyifle izleyebilirsiniz.

SEMA GÖSTERİSİ

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan, farklı inançların huzur içinde yaşadığı Kapadokya’da; Hatti ve Hititlerin ‘Bin Tanrılı Din’ inancından süre gelen hoşgörü bugün Kapadokya coğrafyasında Ahi Evran ile Hacı Bektaş-ı Veli ile Mevlâna Celâleddin-i Rumi ile günümüze kadar ulaştırılmış bir mirastır. Semazenlerin iç dünyasına misafir olmak ve gerçek aşkı arayışlarına tanık olmak sandığınız kadar uzakta değil. Bu eşsiz gösteri için Tarihi İpek Yolu üzerindeki bir kervansarayda Sema Töreni Sizleri bekliyor.

KAPADOKYA JEEP SAFARİ

Biraz adrenalin ve aksiyon yaşamak hem de Peri Bacalarının ve vadilerin içinde eğlenceli olmaz mı? Dik yamaçlar ve dar vadi aralarında Peri Bacalarının mutluluğunuza tanık olduğu bir film sahnesinde başrol olduğunuzu hayal edin! Kapadokya’nın eşsiz doğasına ve bilinmeyen özel vadilerinde bambaşka bir serüvene hazır olun.

JET BOT ve GONDOL

Kapadokya coğrafyasının büyüleyici bir doğal sanat eserine dönüşmesinde etkisi olan Kızılırmak üzerinde adrenalin dolu bir macera Sizi bekliyor. Jet Bot ile yüksek hızlarda Kızılırmak’ın hayat akan sularında manevralarla coşkunuz artarak devam edecek. Adrenalin çok fazla gelirse daha dingin ve sakin gondollar ile Kızılırmak üzerinde romantik dakikalarınıza kuğuların aşk şarkıları ve dansları eşliğinde zamanın keyfini çıkarın.

ÇAMUR BANYOSU

Doğanın sunduğu binlerce tedavi yönteminden belki en hoşunuza gidecek uygulamalardan birisi hemen yanı başınızda Sizi bekliyor. Çamur Banyosu ile kendinizi yenileyin, sağlık ve sıhhate kavuşun, rahatlayın. Şifalı çamur banyosundan hemen sonra doktor balıkların mucizevi dokunuşları ile kendinizi yenileyin.

SERAMİK KURSU

Kızılırmak’ın insanlığa armağanı olan kil birçok medeniyet için vazgeçilmez bir unsur olmuştur. Kilden elde edilen küplerde saklanan yiyecekler, çanaklarda pişirilerek binlerce yıl boyunca insanlığa hizmet etmiş ve halen Avanos’ta geleneksel yöntemlerle bu süreç usta ellerde devam ettiriliyor. Toprağın huzur veren, insanı sakinleştiren, tüm olumsuzlukları üzerinden alıp atan enerjisi için ustaların ustası Beikaya Seramik Atölyesinde kursa katılıp kendi ürünlerinizi şekillendirip çalışma yapabilir ve özgün eserler üretebilirsiniz.

VIP ARAÇ HİZMETLERİ

Ürgüp Cave Konak, Sizleri ‘müşteri’ gibi değil ‘misafir’ gibi ağırlamayı, konuk etmeyi ve özel ilgi sunma düşüncesini yaptığı organizasyonlarda da uyguluyor. Siz değerli misafirlerimizi ‘VIP’ olarak kişiselleştirmeden VIG®/ Very Important Guest ayrıcalığı ile Sizleri Misafir olarak görüp ayrıcalığınızı konaklamanızın ötesinde de sürdürmeyi hedefliyoruz.

 

Şu anki hava durumu

c

Bizimle iletişime geç
SOSYAL MEDYA KANALLARI

Bültene üye ol
ÖZEL TEKLİFLER İÇİN KAYIT OLUN